0

Tech Wtorek: Timer Times

August 22, 2022

Pewnego razu wszyscy byliśmy małymi dziećmi, które nie rozumiały, co znaczy „pięć więcej minut”. Ale ludzie i tak nam to powiedzieli. Po pewnym czasie opanowaliśmy pomysł czasu i zaczęliśmy go używać do organizowania naszego życia. Ale to krótkie okno życia, podczas którego są tylko dwa razy – „teraz” i „nie teraz” – w umyśle dziecka, jest wyzwaniem do nawigacji.

Moja trener rodzicielski, Amy, używa jednego obejścia w swoich strategiach, zatytułowanej „When/wtedy”.

„When X, wtedy Y” jest narzędziem do użycia dla dyscypliny. Kiedy twoje brudne ubrania zostaną odebrane, przeczytam ci książkę. Jest to również sposób na użycie sekwencjonowania zamiast czasu trwania dziecka, które nie może zrozumieć minuty. Kiedy skończymy obiad, przyjedzie babcia.

W mojej rodzinie często pojawia się historia, że ​​moja ciotka i wujek żyli w jednostkach „Dougsa”, kiedy ich dziecko było małym chłopcem i nie rozumiał czasu. Doug był postacią z kreskówek z wczesnych lat 90., którego program trwał 15 minut. Powiedzieliby mojemu kuzynowi, że długość jazdy samochodem była „około dwóch Dougs”, aby sugerować 30 minut.

Teraz jest do tego aplikacja.

Timer Timer umieszcza graficzny timer na telefonie lub iPadzie, który pokazuje, jak upływa czas. Wydaje się to tak łatwe, że nie jest to nawet interesujące, ale pozytywne doświadczenia, które słyszałem od rodziców, którzy używają czasu na czas, aby pokazać dzieciom „jak dłużej” mówią mi, że warto się podzielić. Zobacz wideo, aby dowiedzieć się, dlaczego to działa.

Wytyczne, które pomogłem sobie poradzić z rozpraszaniem dzieci lub ciągnięcia stóp na obowiązki, było winne zegar jako złego mężczyzny zamiast rodziców. Na przykład, jeśli dziecko używa czasu na spłukanie lub napad złości, zamiast przygotowywać się do łóżka, będzie mniej czasu na książki. (Załóżmy, że światła jest w pewnym momencie, więc nie wchodzenie w jammie i szczotkowanie zębów przecina opowiadanie.)

Timer Timer pozwala ustawić zegar na każdy wzrost czasu. Rodzice mogą ogłosić, że buty powinny być założone, zanim zegar mierzy 15 mentu, a każdy czas resztek to „wolny czas”. Moje dzieci są bardzo zmotywowane całkowicie wolnym czasem, chociaż dla mnie jest to po prostu pozytywny obrót: „Nie mam teraz nic dla Ciebie i chciałbym, żebyś grał niezależnie”. Całkowicie wolny czas!

Zobacz licznik czasu w sklepie iTunes.

Próbujesz powstrzymać urządzenia ekranowe poza poranną rutyną? Rozważ dedykowany zegar licznika czasu.